Doprava zdarma při objednávce nad 1500 Kč (platí pro maloobchod).

Rady a tipy

Odborné rady jak správně vybrat ložní textil

1. Přikrývky a polštáře

2. Povlečení

3. Prostěradla

4. Matracové chrániče

 

1. Přikrývky a polštáře

Jaký rozměr přikrývky si mám vybrat?

Vybírat můžete podle toho, zda chcete přikrývky pro jednoho, nebo francouzské deky pro páry. Důležitá je i Vaše výška, dlouzí lidé určitě ocení přikrývky v prodloužené variantě a to jak jednolůžkové, tak i dvojlůžkové.

V naší nabídce naleznete klasické přikrývky, prodloužené přikrývky a přikrývky francouzské v mnoha rozměrech. Nechybí ani přikrývky pro nejmenší do dětské postýlky.

Přikrývka 140x200 cm: klasický rozměr - jednolůžková přikrývka běžné velikosti, nejpoužívanější rozměr. Vhodný rozměr pro většinu zákazníků.
Přikrývka 140x220 cm: prodloužený rozměr – jednolůžková přikrývka prodloužená. Vhodná pro zákazníky, kterým je klasická přikrývka příliš krátká.
Francouzská přikrývka: rozměry 240x200, 240x220, 220x200, 200x200, 220x220 cm
Přikrývka francouzská je vhodná zejména pro páry, které rádi spí pod jednou společnou přikrývkou. Dnes jsou francouzské přikrývky velmi oblíbené. Při výběru rozměru je důležité si ujasnit šířku lůžka, na kterém budete spát. Obecně však platí, čím větší francouzská přikrývka, tím komfortnější spánek obou partnerů.
Dětská přikrývka: rozměr 90x135cm – vhodná pro nejmenší – přikrývka do dětské postýlky

Jakou sílu přikrývky zvolit?

Výhřevnost přikrývky se odvíjí nejen od použitého dutého vlákna, ale také od samotné síly. Nejteplejší přikrýka má 600 g na m2, nejslabší 150g na m2. Výhodou je lehkost přikrývek i v nejteplejší variantě, neublíží jim ani častější praní.

Pro výrobu přikrývek používáme protialergické duté vlákno v plošných hmotnostech uvedených níže (gramáž na m/2). U konkrétní přikrývky je vždy v popisu tato plošná hmotnost na m/2 uvedena.

- 150g/m² vhodná pro letní období - letní přikrývka
- 200g/m² vhodná pro letní, jarní i podzimní období
- 250g/m² vhodná pro celoroční užívání – spíše jarní a podzimní období
- 300g/m² a 350g/m2 vhodná pro celoroční užívání – spíše jarní a podzimní období
- 400g/m² vhodná pro celoroční užívání – v provedení Thermo se vyrovná gramáži 450g/ m²
- 450g/m² vhodná pro zimní období, ale i celoroční užívání, jedná se o nejprodávanější gramáž
- 500g/m² vhodná pro zimní období
- 600g/m2 vhodná pro zimní období – velmi teplá přikrývka Thermo

Na hřejivost přikrývky má vliv nejen použitá gramáž, ale i způsob výroby. Např. technologií Thermo - odtud i název naší přikrývky, v přikrývce vzniká vzduchová kapsa, díky níž dosahuje přikrývka vyšší hřejivosti i při použití nižší gramáže dutého vlákna. Při prošívání na stroji, který naše přikrývky prošívá, nedochází ke stlačování dutého vlákna a to po výrobě má stále stejný tvar, nedochází ke stlačení, je stále nadýchané. Prošití přikrývek je do elipsového vzoru, kdy dochází k dostatečnému upevnění dutého vlákna. Přikrývka je po okrajích lemována lemovací stuhou, která na okrajích zároveň duté vlákno upevní. Souvislá a dobře prošitá vrstva dutého vlákna Vám zaručí stejnoměrné rozvrstvení výplně po celé přikrývce.

Jaký druh přikrývky zvolit?

Vlastnosti přikrývky nejvíce ovlivňuje samotný materiál, ze kterého je vyrobena.

Pokud nemáte rádi pocit, že je Vaše přikrývka „těžká", přikrývka z dutého vlákna je právě pro Vás. Výhřevnost se odvíjí od síly dutého vlákna. Nejteplejší přikrýka má 600 g na m2, nejslabší 150g na m2. Výhodou je lehkost přikrývek, neublíží jim ani častější praní.

Díky tvaru výplně jsou přikrývky nesléhavé, anatomicky přizpůsobivé a mají dobré termoizolační schopnosti. Ty se měří podle schopnosti udržet pod přikrývkou nehybný vzduch, který tělo ohřívá. Podle míry schopnosti držet teplo pak můžete vybrat letní přikrývku nebo přikrývku na zimní období, případně i celoroční či na všechna roční období.

Přikrývky z dutého vlána jsou vhodné pro alergiky. Nejedná se však o nějaké speciální materiály, které odpuzují nebo zabíjejí roztoče. Protialergenní vlastností je možnost vše vyprat v pračce, a to tak často, jak potřebujete.

Vyrábíme přikrývky z dutého vlákna Luxus plus, Aloe Vera a AntiStress.

Přikrývky z dutého vlákna - Luxus plus: oblíbená sada přikrývek v mnoha rozměrech a gramážích, povrchový materiál 100% polyester – broušené microvlákno. Klasické a prodloužené přikrývky. Francouzké přikrývky v několika rozměrech a gramážích. Letní přikrývky, celoroční přikrývky, zimní přikrývky i komfortní přikrývky Thermo se vzduchovou komorou.

Přikrývky Aloe Vera: rozdíl oproti přikrývkám Klasik a Luxus plus je v povrchovém materiálu. Přikrývky Aloe Vera mají povrch ze 100% polyesteru obsahujícího výtažky z rostliny Aloe Vera. Díky tomuto povrchovému materiálu má přikrývka výraznější antibakteriální efekt a na omak je přikrývka jemnější. Vyrábíme v mnoha rozměrech a gramážích. Klasické přikrývky, prodloužené přikrývky, francouzké přikrývky. Letní, celoroční i zimní provedení. Pratelné až na 95°C.

Přikrývky AntiStress: rozdíl je opět v povrchovém materiálu. Přikrývky AntiStress mají povrchový materiál také ze 100% polyesteru, ale s vetkanými jemnými carbonovými vlákny. Carbonové vlákno slouží k odvodu statické elektřiny, napětí a tím přispívá k uvolnění těla a klidnému, ničím nerušenému spánku. Na omak je povrchový materiál velmi jemný, není celý bílý, ale má i odlišný design. Vyrábíme v mnoha rozměrech a gramážích. Klasické přikrývky, prodloužené přikrývky, francouzké přikrývky. Letní, celoroční i zimní provedení. Pratelné až na 95°C.

A co k televizi?

Pro lenošení před televizí se neobejdete bez heboučké a hřejivé deky. Největší výběr najdete mezi deky z mikrovlákna, které jsou velmi příjemné na dotek, jemné, a především hodně hřejivé.

 

Jaké rozměry polštáře vyrábíme?

V naší nabídce naleznete klasické velké polštáře, ale i polštářky menší a dekorační polštáře. Polštáře prošívané, polštáře se zipem i bez zipu, ale i obyčejné polštáře.

Zde jsou nejpoužívanější rozměry polštářů:

- Polštář 70x90 cm: klasický velký polštář na spaní
- Polštář 50x70 cm: polštář k dekoraci, nyní také velmi využívaný i na spaní
- Polštář 45x60 cm: polštář k dekoraci, dětský rozměr polštáře vhodný do dětské postýlky
- Polštář 50x50 cm: polštář k dekoraci nebo jako přídavný macík na spaní
- Polštář 40x40 cm: polštář k dekoraci nebo jako přídavný macík na spaní
- Polštář 30x40 cm: polštář k dekoraci nebo jako přídavný macík na spaní

Jakou výplň a jaký druh polštáře zvolit?

Výplně, které používáme do polštářů

- Kuličkové duté vlákno UNICO: toto vlákno je německé výroby a patří k nejkvalitnějším vláknům používaným na našem trhu. Vyniká lehkostí a dlouhodobou rozměrovou stálostí. (polštáře: Luxus plus, AntiStress a Aloe Vera).
- Kuličkové duté vlákno STANDARD: oproti výše uvedenému je cenově přijatelnější, je české výroby, ale kvalitou nižší (polštáře: Klasik, Aloe Vera a AntiStress a MEDIC).
- TYČINKY: jedná se o směs polyesterových kuliček a PUR výplně (použito v polštářích KLASIK s označením TYČINKY).

Druhy polštářů, které vyrábíme

Polštáře vyrábíme prošívané se zipem pro možnost regulace výplně nebo bez zipu. Prošívaný polštář se zipem, kdy je uvnitř navíc povlak také se zipem, v kterém je vložena kuličková výplň, nazýváme polštář ALASKA.

Dalším typem polštáře je obyčejný polštář neprošitý, nejlevnější varianta s označením MEDIC.

Vyrábíme čtyři řady polštářů, které se liší v povrchovém materiálu nebo v druhu použité výplně. Polštáře Klasik, Luxus plus Aloe Vera a AntiStress.

- Polštář Klasik: cenově výhodnější polštář, povrchový materiál 100% polyester – mikrovlákno, pratelné na 60°C. Výplň kuličky STANDARD nebo tyčinky 700 nebo 900 g. Prošívaný polštář na zip nebo v provedení ALASKA, kdy je výplň v samostatném povlaku na zip vložena dovnitř prošitého korpusu.

Polštář MEDIC: levný typ polštáře, povrchový materiál 100% polyester – mikrovlákno, pratelné na 60°C. Výplň kuličky STANDARD 700 nebo 900 g. Neprošitý polštář bez zipu.

Polštáře Luxus Plus: oblíbená sada polštářů, povrchový materiál 100% polyester – mikrovlákno, pratelné až na 95°C. Výplň kuličky UNICO 700 nebo 900 g. Prošívaný polštář na zip, bez zipu nebo v provedení ALASKA, kdy je výplň v samostatném povlaku na zip vložena dovnitř prošitého korpusu.

Polštáře Aloe Vera: povrchovým materiálem je 100% polyester s výtažky Aloe Vera. Díky tomuto povrchovému materiálu má polštář výraznější antibakteriální efekt. Na omak je povrchový materiál jemnější. Pratelné až na 95°C. Výplň kuličky UNICO nebo STANDARD 700 nebo 900 g. Prošívaný polštář na zip nebo v provedení ALASKA, kdy je výplň v samostatném povlaku na zip vložena dovnitř prošitého korpusu.

Polštáře AntiStess: povrchovým materiálem je 100% polyester s vetkanými jemnými carbonovými vlákny. Carbonové vlákno slouží k odvodu statické elektřiny, napětí a tím přispívá k uvolnění těla a klidnému, ničím nerušenému spánku. Na omak je povrchový materiál velmi jemný, není celý bílý, ale má i odlišný design. Pratelné až na 95°C. Výplň kuličky UNICO nebo STANDARD 700 nebo 900 g. Prošívaný polštář na zip nebo v provedení ALASKA, kdy je výplň v samostatném povlaku na zip vložena dovnitř prošitého korpusu.

2. Povlečení

Jaký materiál, rozměr a zapínání na povlečení zvolit?

Každý bychom si měli uvědomit, že spánek je velmi důležitý a je to jediný odpočinek, který je pro nás nenahraditelný. Proto je třeba vybírat kvalitní lůžkoviny, vyrobené z kvalitních materiálů. K našemu pohodlí je třeba si vybrat správné ložní povlečení, ve kterém se budete cítit dobře a do postele se budete těšit. Na našem trhu je mnoho levného povlečení, které ale není kvalitní, zejména se nejedná o 100% bavlnu a barvy na povlečení nedrží. U našeho povlečení máte jistotu kvality.

V posteli trávíte podstatnou část života. Výběr správných lůžkovin si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. To platí i při výběru nového povlečení. Odborníci upozorňují, že pro lidské zdraví je spánek velmi důležitý. Na jeho kvalitu může mít ložní prádlo poměrně zásadní vliv – pokud se totiž nebudete v posteli cítit pohodlně, můžete na osvěžující výlet do říše snů zapomenout.

Velmi důležitý je materiál, z něhož je ložní prádlo vyrobeno. Tradiční je bavlna, dobře se udržuje a má skvělé vlastnosti, díky nimž můžete povlečení používat celoročně.

Na podzim a v zimě oceníte ložní prádlo z flanelu, které příjemně hřeje.

Stále oblíbenější je krepové povlečení, a to především díky nenáročnosti na údržbu. Pokud hledáte ložní prádlo, které nemusíte žehlit, je krep vaším spojencem. Nicméně krepová struktura povlečení nemusí vyhovovat každému a to zejména lidem s citlivější pokožkou.

Jestliže si potrpíte na luxus, pak můžete zvolit saténové povlečení. Ale pozor, vždy hledejte satén výhradně se složením ze 100% bavlny. Neklouže, je jemný, v létě chladí, v zimě příjemně hřeje.

Ovšem i vzor povlečení by při výběru měl hrát hlavní roli.

Než se ponoříte do aktuálních trendů, zamyslete se nad zařízením a také barevným laděním své ložnice. Pokud jí vládnou romantické tóny, neuděláte chybu s jemnými květinovými vzory povlečení. Jestliže jste svou ložnici vybavili spíše moderním nábytkem či doplňky, vsaďte například na povlečení s geometrickými vzory či pruhy.

A jaké vzory či barvy vládnou? Klasické pruhy a proužky nejspíš nikdy z módy nevyjdou, jemné květinové vzory také ne. Krásné jsou také i velmi výrazné květinové dezény, které postel promění v dominantu ložnice. Pokud se vám líbí barvy a tvary Orientu, také budete mít z čeho vybírat. To samé se týká i nejrůznějších geometrických vzorů.

Nechybí ani klasika v podobě jednobarevného damaškového povlečení Atlas gradl, bílé či jemně pastelové barvy, jednobarevné povlečení z hladké bavlny či nežehlivého krepu.

Z jakého materiálu tedy povlečení šijeme?

- Bavlněné povlečení: povlečení ze 100% bavlněné tkaniny, je příjemné na omak, dobře absorbuje vlhkost. Tkanina, kterou používáme pro výrobu bavlněného povlečení má vysokou hustotu velmi jemných přízí a pro tyto své vlastnosti je velice jemná a příjemná na omak.

- Krepové povlečení: bavlněné povlečení s krepovou úpravou, díky níž se povlečení nemusí žehlit. Díky tomu ušetříte čas a žehlení povlečení pro Vás bude minulostí. Krep Exclusive je velmi jemný na omak, krep STANDARD je malinko hrubší, ale po několika vypráních zjemní.

- Flanelové povlečení: povlečení ze 100% bavlněné tkaniny, počesaného flanelu. Je velmi příjemné na omak a charakteristické svou vysokou hřejivostí. Vhodné pro zimní období.

- Saténové povlečení: povlečení ze 100% bavlněného saténu. Satén je velmi jemný a příjemný na omak, příjemnější než klasická hladká bavlna. Na saténové tkanině jsou tisky výraznější a syté. Bavlněný satén hřeje, je vhodný na letní období, ale i pro celoroční užití.

- Povlečení ATLAS GRÁDL: atlas grádl je charakteristický vodorovnými proužky, které jsou vytvořeny vlastním tkaním. Ložní povlečení je vyrobeno z tkaniny 100% bavlna. Tkanina atlas grádl je charakteristická vysokou pevností a odolností při údržbě. Nahrazuje damaškové povlečení.

Jaký rozměr na povlečení zvolit?

Velikost povlečení je třeba vybrat dle velikosti přikrývky a polštáře, na které chceme toto povlečení použít. Naše nabídka rozměrů je opravdu veliká, věříme, že si vybere každý.

Jaké zapínání na povlečení zvolit?

Povlečení vyrábíme se třemi druhy zapínání:
- Povlečení na zip: v dnešní době velmi oblíbené zapínání, nejvíce využívané. Zipový uzávěr je krytý, velmi dobře se s ním manipuluje. Zipové uzávěry nedoporučujeme pouze do mandlu a do náročných provozů.
- Povlečení na knoflíky: povlečení je opatřeno zapínáním na nitěné knoflíky. Toto zapínání šijeme na zakázku. Velmi využívané v ubytovacích zařízeních. Povlečení se dá snadno mandlovat, bez poškození knoflíků.
- Povlečení s hotelovým uzávěrem: hotelová kapsa. Toto zapínání šijeme na zakázku. Velmi využívané v ubytovacích zařízeních. Povlečení se dá snadno mandlovat a velmi dobře se povléká.

A nyní jak správně udržovat barevné povlečení a čeho se při údržbě vyvarovat?

- Ložní povlečení prát a žehlit naruby, vždy se zapnutým zapínáním, aby se tkanina nebo zapínání nepoškodilo. Povlečení prát vždy samostatně!

- Na pestré a barevné povlečení používat prací prostředky na barevné prádlo s označením COLOUR, nepoužívat prostředky s bělícími účinky.

- Sušit v závěsu, povlečení nevyvěšovat pouze za rohy, aby nedošlo k jejich vytahání.

- Nesušit na přímém slunci, aby nedošlo k vyblednutí barev

- Dodržovat prací symboly na všitých etiketách, nežehlit přesušené, ale jemně navlhčené.

 

3. Prostěradla

Jaký materiál a rozměr prostěradla zvolit?

Prostěradla vyrábíme napínací s gumou nebo klasická – tzv. plachty. Výběr je ze široké škály barev i rozměrů a různých materiálů.

Z jakého materiálu prostěradla šijeme?

- Froté prostěradla: napínací s gumou, nejprodávanější typ prostěradla. Vrchní smyčky jsou ze 100% bavlny a jsou jemné na omak. Gramáž froté úpletu 180g/m2. Prostěradlo má gumu v tunýlku, která není zašitá, lze zkracovat, vyměňovat, případně prodlužovat dle potřeby. Praní na 60°C. Výběr z mnoha rozměrů, nechybí ani dětská prostěradla do postýlky.

- Jersey prostěradlo: napínací s gumou, má podobné vlastnosti jako froté prostěradlo, ale nemá vrchní smyčku, je hladké. Postel vypadá uhlazeně. Úplet je ze 100% bavlny o gramáži 145g/m2. Prostěradlo má gumu v tunýlku, která není zašitá, lze zkracovat, vyměňovat, případně prodlužovat dle potřeby. Praní na 60°C. Výběr z mnoha rozměrů, nechybí ani dětská prostěradla do postýlky.

-Jersey s elastanem: napínací jersey prostěradla EXCLUSIVE s elastanem je kvalitní a praktická volba pro Vaši postel. Napínací jersey prostěradla s elastanem nabízíme v několika barvách, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe odpovídá Vašemu vkusu a stylu ložnice. Vysoká hustota tkaniny (180g/m2) zajistí pevnost a delší životnost prostěradla. Díky elastanovým vláknům jsou tato prostěradla pružná, nevytahují se a dokáží se skvěle přizpůsobit matraci

- Bavlněná prostěradla: prostěradlo z klasického plátna – 100% bavlny 145g/m2. Šijeme jako napínací s gumou v tunýlku nebo jako klasické plachty. Plachty jsou stále oblíbené pro hoteliéry a ubytovací zařízení pro svou snadnou údržbu. Praní bílé 95°C, barevné 60°C.

- Nepropustná prostěradla: vhodné pro ochranu matrace proti jakékoliv tekutině. Lehací část je tvořena z froté úpletu spojenou s polyuretanovým zátěrem (prodyšným a nepropustným). Boky prostěradla jsou našity z jersey materiálu (100% bavlny). Prostěradlo má gumu v tunýlku, která není zašitá, lze zkracovat, vyměňovat, případně prodlužovat dle potřeby. Praní na 60°C. Výběr z mnoha rozměrů, nechybí ani dětská prostěradla do postýlky.

- Saténová prostěradla: jednolůžková a dvojlůžková saténová prostěradla z velmi jemné 100% bavlněné tkaniny bez příměsí. Použitá tkanina je savá, prodyšná a barevně stálá. Prostěradla doporučujeme zejména k povlečení z bavlněného saténu. V nabídce najdete saténová napínací prostěradla s gumou nebo i klasické saténové plachty bez gumy.

- Prostěradla mikrovlákno: hřejivá napínací prostěradla z jemného mikrovlákna, ze 100% polyesteru, s jemným chlupem. Velmi oblíbená v zimním období. Nabízíme jednolůžkové a dvojlůžkové provedení.

Jak správně zvolit rozměr prostěradla?

V naší nabídce naleznete širokou škálu rozměrů prostěradel, zejména prostěradla froté a prostěradla jersey. Při výběru správného rozměru je potřeba si změřit šířku a délku lůžka a také výšku matrace, na kterou chceme prostěradlo použít. Uvedené rozměry napínacích prostěradel jsou rozměry matrace lůžka. Každé prostěradlo má navíc rohy vysoké 25 cm. Při výšce matrace do 18 cm by měl uvedený rozměr stačit. Pokud máte vyšší matraci, doporučujeme u výšky matrace 21cm o 10cm širší rozměr, u výšky matrace 25cm o 20cm širší rozměr. Dětské prostěradlo má rohy 15 cm, stačí do výšky dětské matrace 10 cm. V naší nabídce nechybí ani prostěradla na vysokou matraci.

Přehled rozměrů:

Prostěradlo 60x120 - dětský rozměr do postýlky

Prostěradlo 70x140 - dětský rozměr do postýlky

Prostěradlo 90x200 - základní rozměr na jednolůžko

Prostěradlo 180x200 - základní rozměr na dvojlůžko

Prostěradla atypická jednolůžková - 80x200, 100x200, 120x200

Prostěradla atypická dvojlůžková - 140x200, 160x200, 200x200, 200x220

Prodloužená prostěradla - 80x220, 90x220, 100x220, 120x220, 140x220, 160x220, 180x220

 

4. Matracové chrániče

Jaký materiál a rozměr chrániče zvolit?

Chránič matrace vyrábíme v několika rozměrech a materiálových provedení. Nabízíme chrániče nepropustné i chrániče propustné na vyrovnání a ochranu matrace.

Z jakého materiálu matracové chrániče šijeme?

- Matracový chránič PU + froté: nepropustný matracový chránič, ochrání Vaši matraci proti jakékoliv tekutině. Navíc díky PU (polyuretanovému) zátěru je prodyšný. Díky tomuto zátěru se eliminuje pocení, napomáhá k prevenci proleženin a opruzenin. Matracový chránič je opatřen gumou v každém rohu chrániče a díky tomuto lze snadno chránič přichytit k matraci.

- Matracový chránič COMFORT THERMO: nepropustný matracový chránič, ochrání Vaši matraci proti jakékoliv tekutině. Navíc díky PU (polyuretanovému) zátěru je prodyšný a díky výplni polyesterového dutého vlákna je měkčí a komfortnější. Polyuretanový zátěr zároveň eliminuje pocení, napomáhá k prevenci proleženin a opruzenin. Matracový chránič je opatřen gumou v každém rohu chrániče a díky tomuto lze snadno chránič přichytit k matraci.

- Chránič matrace prošitý s výplní dutého vlákna: tento typ chrániče je vodou propustný. Používá se pro ochranu matrace proti mechanickému poškození, ke změkčení a vyrovnání matrace. Komfort chrániče zajišťuje povrch ze 100% bavlny, je vyplněn ze 100% polyesterového dutého vlákna. Matracový chránič je opatřen gumou v každém rohu chrániče a díky tomuto lze snadno chránič přichytit k matraci.

- Matracový chránič MOLTON: velmi luxusní chránič matrace, vodou nepropustný. Vrchní vrstvu tvoří materiál MOLTON povrch ze 100% bavlny – na omak velmi jemný a načechraný. Spodní vrstva je nepropustný PU (polyuretanový) zátěr prodyšný. Polyuretanový zátěr zároveň eliminuje pocení, napomáhá k prevenci proleženin a opruzenin. Materiál MOLTON doporučujeme zejména pro lidi s alergií. Matracový chránič je opatřen gumou v každém rohu chrániče a díky tomuto lze snadno chránič přichytit k matraci.

- Matracový chránič Bamboo: velmi komfortní nepropustný chránič matrace s povrchem z bambusového vlákna, které je velmi příjemné na omak. Spodní vrstva chrániče je z PU zátěru, nepropustného a prodyšného materiálu, který ochrání matraci proti jakékoli tekutině

Veškeré nepropustné chrániče matrací zároveň brání pronikání nečistot a alergenů do Vaší matrace.

Jak zvolit správný rozměr matracového chrániče?

V naší nabídce naleznete širokou škálu rozměrů matracových chráničů. Při výběru správného rozměru je potřeba si změřit délku a šířku lůžka, na které chceme chránič použít. Uvedené rozměry matracových chráničů jsou rozměry lůžka (matrace). Každý chránič je opatřen dostatečně dlouhou a širokou gumou v každém rohu chrániče a díky tomuto lze snadno chránič přichytit k jakékoliv matraci.

Přehled rozměrů matracových chráničů:

Chránič matrace 60x120 - dětský rozměr do postýlky

Chránič matrace 70x140 - dětský rozměr do postýlky

Chránič matrace 90x200 - základní jednolůžkový rozměr

Chránič matrace 90x220 - prodloužený jednolůžkový rozměr

Chránič matrace 80x200, 100x200, 120x200 - atypické jednolůžkové rozměry

Chránič matrace 180x200 - základní dvojlůžkový rozměr

Chránič matrace 140x200, 160x200, 200x200, 220x200 - atypické dvojlůžkové rozměry

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: